Hotel zwalnia pracowników bo wynajął go rząd na kwarantannę, której nie ma
Teoretycznie nic dziwnego – hotel zwalnia 36. osób z powodu koronawirusa. Zdarzało się to już wcześniej. Tym razem problem jest nieco bardziej skomplikowany, gdyz pracownicy muszą zostać zwolnieni z tego powodu, że koronawirusa nie ma.

36. pracowników otrzymało wypowiedzenia z powodu braku pracy – hotel stoi pusty mimo tego, że za jego gotowość płaci cypryjski rząd.
Na początku pandemii, Palm Beach został wynajęty przez cypryjski rząd dla potrzeb kwarantanny. To właśnie między innymi do niego byli kierowani pasażerowie przyjeżdżający z innych krajów na obowiązkową kwarantannę.
- Wypożycz samochód – dogadaj się po polsku!
- Okazje lotnicze – tanie loty na Cypr
- Zwiedzaj Cypr razem z nami!
Okazuje się jednak, że od lutego do hotelu nie trafił nikt – nie ma już obowiązku kwarantanny. Hotel ma jednak podpisana umowę do końca roku, więc czeka w pełnej gotowości na osoby, które nigdy mogą nie dotrzeć. Co ciekawe, cypryjski rząd płaci za gotowość, właściciele hotelu zdecydowali jednak, że nie potrzebują pracowników w pustym hotelu.
Pomimo nagłośnienia sprawy nikt pracownikami się nie interesuje. Dostali wypowiedzenia i mają szukać sobie nowej pracy.
A hotel nie może przyjmować turystów – jest przeznaczony dla osób kierowanych na kwarantannę.
Koło się zamknęło.
Zostaw swój komentarz: