Hotel zamiast akademika

162 miejsca dla studentów zdecydowały się udostępnić hotele z Limassol

Dyrektor ds. Administracji i Finansów na Uniwersytecie, Costas Hoppa, powiedział CNA, że nadal podejmowane są wysiłki w celu rozwiązania problemu wzrostu czynszów i niedostępnych nieruchomości do wynajęcia w Limassol.

Hotele Caravel, Navarria, Tsanotel i Atlantica oferują miejsca noclegowe na krótkie i dłuższe okresy, niektóre obejmujące cały rok akademicki.

Hoppas powiedział, że hotele poprosiły o miesięczną cenę pokoju w wysokości 800 euro. Jednak Rada Uniwersytecka jednogłośnie zdecydowała, że ​​koszt nie może przekroczyć 700 euro miesięcznie, na co odpowiedziały cztery hotele. Ograniczoną liczbę pokoi dwuosobowych ustalono na 800 euro miesięcznie.

W związku z tym studenci, którzy uzbierają 12 lub więcej punktów i są uprawnieni do dodatku czynszowego, płacą 387 euro miesięcznie za pokój jednoosobowy i 250 euro miesięcznie za pokój dwuosobowy, a pozostałą kwotę pokrywa Uczelnia.

Początkowo potrzebowaliśmy zakwaterowania dla 134 studentów i mamy do dyspozycji 162 pokoje hotelowe, co nie oznacza, że ​​wszyscy studenci wybiorą konkretne hotele, ponieważ mają prawo wybrać inny rodzaj prywatnego zakwaterowania – powiedział.
Jednakże nie ma już miejsc do wynajęcia w Limassol, a jeśli są, to ceny są bardzo wysokie

Tepak traci studentów spoza Limassol, którzy w obliczu kosztów wynajmu mieszkań wolą zostać w swoim mieście, a nawet studiować w Grecji gdzie są niższe koszty zakaterowania.

Studenci otrzymają do 2500 euro każdy na pokrycie czynszu w tym roku akademickim.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading