Hotel do rozbiórki!

Inwestorzy nowego „Sun City Spa Resort & Residences” w Agia Napie dostali nakaz natychmiastowego wyburzenia dwóch pięter w nowopowstającym hotelu. Decyzja jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Cała procedura trwała ponad dwa lata. Mimo braku odpowiednich zgód inwestor kontynuował budowę i wbrew zatwierdzonemu projektowi postawione zostały dwa dodatkowe piętra. Powstająca inwestycja hotelowa składa się z dziewięciokondygnacyjnego budynku, natomiast pięciogwiazdkowy zespół hotelowy na podstawie koncesji właściwych władz państwowych powinien składać się z piwnicy, parteru i pięciu kondygnacji, o pow. 15.930 m2 – jego pojemność to 203 pokoje / 406 miejsc noclegowych. Zamiast tego, oprócz piwnicy, parteru i pięciu pięter z apartamentami, wzniesiono dwie dodatkowe kondygnacje, dochodzące do siedmiu (bez piwnicy i parteru). Działka znajduje się w strefie turystycznej T2a gminy Sotiras, w której dozwolone są hotele do trzech pięter. 


Po wybudowaniu dwóch dodatkowych pięter mieszkalnych w mieszanym zagospodarowaniu turystycznym siedmiu pięter, złożono wniosek do Urzędu Urbanistycznego o dodatkową adaptację dwóch kolejnych pięter. Wniosek został początkowo odrzucony przez Wydział Urbanistyki i Mieszkalnictwa. Firma budująca hotel złożyła następnie od tej decyzji, które zostało rozpatrzone w dniu 12 października 2020 roku. Komitet Ministerialny zdecydował o ponownym odrzuceniu wniosku o dodatkowe modyfikacje. Jednocześnie przyjął niezbędne środki prawne w celu usunięcia niezgodności z prawem. Departament Urbanistyki i Mieszkalnictwa oczekuje, że odpowiedź zostanie udzielona na piśmie w celu podjęcia niezbędnych działań.

Tylko co dalej zrobi teraz inwestor skoro piętra już stoją…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!