fbpx

“Hipoteka na wynajem” wkrótce dostępna na Cyprze

Ministerstwo Finansów oczekuje że Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji Komisji Europejskiej pozwoli na uruchomienie programu “hipoteka na wynajem” do końca czerwca.

Program obejmie wszystkie nierentowne gospodarstwa domowe, które złożyły wniosek o plan Estia, ale których dochody są niewystarczające, aby nadążyć z płatnościami.


Zgodnie z planowanym programem „hipoteka do czynszu” gospodarstwa domowe będą płacić niski czynsz przez pięć lat, po czym będą mogły kupić swoje mieszkanie.


W ramach programu hipotecznego na czynsz, którego celem jest pomoc właścicielom domów narażonych na utratę nieruchomości z powodu zaległości hipotecznych, osoba dobrowolnie zrzeka się własności swojego domu na rzecz pożyczkodawcy. Jednostka kupuje dom od pożyczkodawcy i staje się właścicielem. Pożyczkobiorca nie jest już właścicielem swojego domu, ale nadal będzie mieszkał w nim jako najemca.

Kredyty hipoteczne nierentownych gospodarstw domowych, które zostały zatwierdzone jako „hipoteka na wynajem”, miałyby zostać przeniesione z banków komercyjnych do Kedipes, podmiotu następcy powołanego do zarządzania niespłacanymi kredytami, nieruchomościami i innymi aktywami upadłego banku spółdzielczego .

Kedipes zwrócił się do Komisji Europejskiej o zgodę na przekształcenie w National Asset Management Company, pozwalającą na zarządzanie programem „hipoteka do wynajęcia”.

Jest wiele warunków do spełnienia, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce taka oferta będzie dostępna na cypryjskim rynku.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!