Hellenic Bank uruchomi mobilne bankomaty

[dropcap]H[/dropcap]ellenic Bank postanowił zamknąć wiele wiejskich oddziałów przejętego Coop Banku – były po prostu nieopłacalne. Wraz z ich zamknięciem rozpoczęły się protesty – mieszkańcy blokowali nawet niektóre drogi lokalne, urządzali pikiety pod placówkami a także zgłaszali informują „anonimowo” nadzór bankowy, że bank w ich miejscowości jest niezbędny do życia.

Hellenic Bank przeprowadził analizę i okazało się, że z niektórych bankomatów pieniądze były wypłacane raz na miesiąc i to z obcych kart turystów przyjeżdżających na Cypr. Protesty nie umilkły, ale szefostwo banku się nie poddało i z początkiem roku placówki zostaną zamknięte. Wychodząc jednak na przeciw klientom bank zakupi kilka mobilnych bankomatów, które umieszczone na samochodach będą stawiane raz w tygodniu lub w razie potrzeby częściej w centralnym punkcie wiosek aby wszyscy zainteresowani mogli spokojnie wypłacić pieniądze.

W miastach faktycznie nie ma problemu z bankomatami, ale utrzymywać bankomat dla jednej wypłaty w miesiącu to jednak przesada. Pomysł wydaje się dobry i jest już stosowany w innych krajach (co możecie zobaczyć na zdjęciach) tylko czy przyjmie się na Cyprze? Czas pokaże.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading