Halloumi w Polsce

Cypryjski ser halloumi staje się coraz popularniejszy w polskich sklepach. Ostatnio pojawił się także w sieci Biedronka w związku z akcją „Smaki Świata”.

Co wiemy o tym halloumi sprzedawanym przez Biedronkę? Oto co napisano na stronie internetowej Biedronki:

Tradycyjny cypryjski ser produkowany z mieszanki mleka krowiego, owczego i koziego. Przyrządza się go na grillu lub patelni. Świetnie smakuje podany z miodem lub innymi słodkimi dodatkami. Ser ten jest podstawą jednej z najpopularniejszych greckich przekąsek mezedes.

Wiadomo na pewno, że w ramach marki Smaki Świata sprzedawane są oryginalne produkty. Produkty noszą certyfikaty (DOP, IGP) potwierdzające ich pochodzenie i autentyczność.

Cena opakowania 225g sera to 8,99 zł (40 zł za 1 kg). Jak wskazują jednak internauci jest problem z jego zakupem – po prostu nie można go kupić. Jak informuje kierownictwo sklepu firma stara się na bieżąco uzupełniać ofertę jednak wciąż nie nadąża z popytem.

Na szczęście wciąż na rynku dostępny jest ser halloumi w sklepach Tesco – także w ich sklepie internetowym. Wystarczy, że klikniecie tutaj >>> a zostaniecie przekierowani wprost na stronę gdzie będziecie mogli kupić cypryjski ser. Cena jest wyższa bo wynosi 12,99 zł za opakowanie 225g, ale jeśli chcecie w Polsce zjeść halloumi z grilla naszym zdaniem warto.

 Smacznego!Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading