fbpx

Halloumi już nie cypryjskie?

Republika Cypryjska nie jest już właścicielem znaku towarowego “halloumi” orzekł ostatecznie w ubiegły piątek brytyjski sąd.

Jak już pisaliśmy wcześniej władze Cypru próbowały za wszelką cenę przywrócić terminy rozpatrzenia odwołań po tym, jak znak towarowy “halloumi” został zarejestrowany przez jedną z brytyjskich firm.

Przypomnijmy, już raz brytyjski urząd patentowy wysłał odpowiednią informację do władz cypryjskich. Urzędnicy jednak nie mieli czasu na to aby znaleźć czas aby udzielić na niego odpowiedzi i “przegapili” wszystkie możliwe terminy odwołań. Specjalnie wynajęta w tym celu kancelaria prawna złożyła odwołanie do sądu, ale ten je odrzucił jako bezpodstawne uzasadniając, że miesiąc czasu jest wystarczający na napisanie i wysłanie odpowiedniego pisma.

Andros Kafkalias, który zasiada w komisji rolnictwa cypryjskiego parlamentu skomentował sprawę, krótko:

Ryzykujemy to, że nie tylko nie będziemy mogli zarejestrować nazwy “halloumi” jako produktu chronionej nazwy pochodzenia, ale także, po utracie znaku towarowego w Wielkiej Brytanii, utraty znaku towarowego nawet na Cyprze.

Czy do tego dojdzie? Znając cypryjską mentalność wszystko jest możliwe. Być może już wkrótce Cypr zacznie promować znany na całym świecie ser pod całkowicie inną nazwą.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!