Gwałtownie rośnie sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości na Cyprze, w pierwszym półroczu 2022 roku wzrosła o 39%.

Osoby posiadające rezerwy finansowe poszukują możliwości ich zainwestowania. W chwili obecnej najbardziej opłaca się zainwestować w nieruchomości.

Według danych opublikowanych przez Phileleftheros, powołujących się na wydział ksiąg wieczystych, liczba dokumentów sprzedaży złożonych w pierwszym półroczu wyniosła 6263 w porównaniu z 4501 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wzrost sprzedaży był widoczny we wszystkich dzielnicach, przy czym największy wzrost zaobserwowano w Pafos, gdzie dokumenty sprzedaży wzrosły o 72 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 1305. Drugi największy wzrost odnotowano w Larnace, która wzrosła o 57,8 procent, a sprzedaż osiągnęła 1122, w porównaniu z 711 w zeszłym roku.

Limassol nadal zajmował pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedaży z 2149, co oznacza wzrost w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku o 53,9 procent.

Nikozja utrzymywała się na stałym poziomie ze sprzedażą prawie na tym samym poziomie, co w zeszłym roku, pokazują dane, ze wzrostem sprzedaży o 3,1% lub 1378 w porównaniu z 1336 w 2021 roku.

W rejonie Famagusty zgłoszone dokumenty sprzedażowe wzrosły o 3 proc. do 309, w porównaniu do 300 w pierwszej połowie 2021 roku.

Źródła w departamencie powiedziały gazecie, że wzrost sprzedaży wynikał głównie z popytu krajowego, twierdząc, że ludzie inwestują w nieruchomości z jednej strony z powodu kryzysu inflacyjnego, az drugiej oczekiwanego wzrostu oprocentowania kredytów od września.

Atrakcyjniejsze dla potencjalnych inwestorów staną się nieruchomości zlokalizowane na placu Troodos – tak twierdzą eksperci którzy przeprowadzili badanie dotyczące długoterminowego rozwoju szerszego obszaru Troodos i wykorzystania określonych aktywów państwowych. 

Jeżeli więc macie wolną gotówkę, lub coś tam w banku, może warto kupić jakieś mieszkanko na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!