fbpx

Grzywna za brak CyprusFlightPass lub zakaz wjazdu!

Ministerstwo transportu poinformowało, że wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza online,a następnie wydrukowania go. 

Każda osoba przybywająca na Cypr bez poprawnie wypełnionego “CyprusFlightPass” będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 300€ lub zostanie odesłana do kraju z którego przyleciała- poinformowały władze w poniedziałek.

Zaobserwowano również, że niektóre linie lotnicze zezwalają na wejście na  pokład osób, które nie wypełniły formularzy. 

Ministerstwo oświadczyło, że odtąd wszyscy pasażerowie przybywający na Cypr nie posiadający CyprusFlightPass, będą mieli jedynie dwie możliwości – będą mogli zapłacić grzywnę w wysokości 300€ i przejdą obowiązkowe testy na lotnisku (koszt 60€) lub nie zostaną wpuszczeni na terytorium Republiki Cypryjskiej i zostaną zawróceni do kraju ich wyjazdu.

Nowe przepisy obowiązują od poniedziałku 13 lipca.

Ministerstwo ostrzegło również, że każdy podający fałszywe informacje zostanie oskarżony o krzywoprzysięstwo.

Ministerstwo ostrzegło również, że pasażerowie z krajów kategorii A, którzy nie przedstawią CyprusFlightPass, będą traktowani jak kraje kategorii B, a oprócz grzywny w wysokości 300€ będą zmuszeni przejść test Covid-19 na lotnisku  za które będą musieli zapłacić 60€.

Minister zapowiedział także, że wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać wydrukowane formularze. Wypełnianie druków ręcznie będzie możliwe jedynie w przypadku awarii systemu elektronicznego.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!