Grilloumi to nie halloumi

Sąd odrzucił wniosek Cypru o zakaz używania nazwy „grilloumi”

Europejski Sąd odrzucił wniosek Cypru o zakazanie używania słownego oznaczenie nazwy „Grilloumi”, określając sprawę jako „bezpodstawną”.

Sąd uznał, że nie ma ryzyka pomylenia marki „Grilloumi”, czyli nazwy szwedzkiej firmy „specjalizującej się w kuchni śródziemnomorskiej” i sprzedającej własny „autentyczny ser grillowy z Grecji” z serem Halloumi.

Szwedzka firma zarejestrowała swoją markę jako znak towarowy w UE w 2016 r., ale Cypr sprzeciwił się tej rejestracji w lutym następnego roku, powołując się na rejestrację w 1992 r. słowa „halloumi” jako produktu lokalnego.

Sprawa Cypru została początkowo odrzucona przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w 2018 r., a następnie w lipcu tego samego roku Sąd Apelacyjny oddalił apelację.

Cypr zwrócił się następnie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o unieważnienie decyzji z 2022 r., twierdząc, że „do oceny prawdopodobieństwa wprowadzenia w błąd zastosowano nieprawidłowe kryterium” oraz że „wystąpił błąd w ocenie charakteru odróżniającego” tych dwóch słów i produktów .

Cypr ma teraz dwa miesiące na złożenie odwołania, ale „wyłącznie w związku z kwestiami prawnymi”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!