fbpx

W Polsce dostępny jest już paszport COVID-19 (film)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Od 1 czerwca Polacy mogą już pobrać unijny certyfikat COVID19

Kod QR dostępny jest od 1 czerwca w Internetowym Koncie Pacjenta, będzie on również dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP i aplikacji mObywatel. Można go także otrzymać w formie wydruku papierowego w punkcie szczepień, po zabiegu. Ozdrowieńcy lub osoby, które mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, mogą poprosić o wydruk certyfikatu lekarza lub pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej.

Niestety nie ma jeszcze informacji czy certyfikat jest już respektowany przez Cypr (staramy się tego dowiedzieć) – z całą pewnością będzie można go używać od 1 lipca 2021 roku. Radzimy więc, aby osoby przylatujące na wyspę oprócz certyfikatu miały przy sobie zaświadczenie o szczepieniu (jak je zdobyć napisaliśmy na https://cypr24.eu/gdzie-znalezc-zaswiadczenie-o-szczepieniu/) lub negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed lotem – więcej na temat podróży na Cypr i z Cypru do Polski napisaliśmy na https://cypr24.eu/podroz/.


Zgodnie z zapowiedziami cypryjskiego rządy, unijny Green Pass będzie na Cyprze pełnił taką samą rolę jak SafePass.


Czekamy na oficjalne stanowisko Cypru w sprawie wprowadzenia w życie unijnej aplikacji – będziemy Was na bieżąco informować w sprawie jej wprowadzenia na wyspie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!