fbpx

Grecja ma plan dla hoteli – Cypr także go wprowadzi?

W obawie o bezpieczeństwo gości a także na zachętę do podróży, greckie hotele szykują już plan i zamierzają realizować go od pierwszego dnia po zakończeniu pandemii.

Śniadanie w pokojach hotelowych i kolacje a la carte, zameldowania i wymeldowania będą odbywać się na odległość za pomocą smartfonów, ze szklaną przegrodą oddzielającą gości i personel recepcji. Te i wiele innych zmian zostaną wprowadzone w hotelach w Grecji.

Na Krecie związek hotelarzy współpracuje z władzami regionalnymi, uniwersytetem na Krecie oraz greckim krajowym systemem opieki zdrowotnej i zlecił Howarth International przygotowanie badania tego, jak powinna wyglądać „nowa normalność” dla hoteli. „Oczekuje się, że wyniki będą gotowe za dwa tygodnie”.

Przewodniczący Związku Hotelarzy wyraża głębokie zaniepokojenie czy jednostki hotelowe powinny, a nawet będą mogły, zostać otwarte bez wsparcia państwa. „Bez wsparcia państwa będziemy mieli ogromny problem finansowy. Chcemy otworzyć się na zrównoważonych warunkach, a jeśli tak się nie stanie, możemy w ogóle się nie otworzyć ”- powiedział, dodając, że interwencje w zakresie ochrony zdrowia w hotelach wiążą się ze znacznymi kosztami i w wielu przypadkach są niemożliwe do wdrożenia.

Jaki będzie koszt otwarcia hoteli, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę miejscowej ludności przed infekcją, a także za hotele.

Źródłem niepokoju jest potencjalny przyjazd turystów, którzy mogą nie zostać dokładnie zdiagnozowani w testach przeprowadzonych przed wyjazdem za granicę.
Wreszcie, tak zwany „protokół zdrowotny”, który określi zasady funkcjonowania hotelu w erze koronawirusa, jest już prawie gotowy.

Ciekawe czy Cypr pójdzie w ślad za Matką Grecją? Śniadanie w pokoju, wycieczka na taras, wirtualna podróż po Cyprze na youtubowym blogu, kolacja w pokoju. Nie brzmi atrakcyjnie na wczasy, ale pomysł jest. A kreatywność jest najważniejsza.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!