fbpx

Granice Cypru nadal otwarte dla Białorusi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Władze Cypru twierdzą, że zakaz lotów dla białoruskich linii lotniczych jeszcze nie obowiązuje

Pomimo ustaleń dokonanych na ostatnim szczycie w Brukseli, władze Cypru nadal zezwalają na loty białoruskich linii lotniczych BELAVIA – samoloty wykonują normalne połączenia.


Dzisiejszy lot z Mińska bez żadnych problemów wylądował w Larnace.


Na poniedziałkowym szczycie w Brukseli przywódcy państw unijnych uzgodnili, że zostanie wprowadzony zakaz przelotów przez przestrzeń powietrzną Unii Europejskiej dla białoruskich linii lotniczych i uniemożliwienie im dostępu do portów lotniczych UE oraz zaapelowali do przewoźników lotniczych mających siedzibę w Unii o unikanie przelotów nad Białorusią.

Wezwanie UE nastąpiło po przymusowym lądowaniu w Mińsku w niedzielę samolotu Ryanair obsługującego lot między Atenami a Wilnem, co okazało się fałszywym alarmem bombowym. Po wylądowaniu samolotu w Mińsku białoruskie władze aresztowały dziennikarza Ramana Protasewicza, który był jednym z pasażerów.

Jak informuje Cyprus Mail, władze Cypru doszły do wniosku, że nie obowiązuje jeszcze żadne prawo, które zakazywałoby lądowania samolotów białoruskich na Cyprze – ich zdaniem minie jeszcze kilkanaście dni zanim zaczną obowiązywać odpowiednie przepisy unijne do których Cypr z całą pewnością się zastosuje.

Linie Belavia mają już zakaz latania między innymi nad Polską, Litwą, Łotwą, Ukrainą, Szwecją, Wielką Brytanią, Francją i Czechami. W większości krajów europejskich zawieszono także bezpośrednie połączenia lotnicze z Białorusią.


foto: zrzutu ekranu z www.flightradar24.com


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!