Graliśmy dla WOŚP na Cyprze!

W  miniony weekend wielu z was brało udział w imprezach zorganizowanych przez sztab WOŚP na Cyprze. Nie byłoby was tam bez pomocy sponsorów, bez determinacji organizatorów i oczywiście bez naszego skromnego udziału w promocji. 

A bez waszej obecności, za którą składamy ogromne podziękowania, wielka zbiórka dla Jurka na Cyprze nie byłaby sukcesem. Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnych informacji od Szefowej sztabu WOŚP na temat finansowych rezultatów cypryjskiego wkładu na rzecz pomocy dla Fundacji Owsiaka, która w tym roku odbyła się po raz 27 (bardzo wstępne rozliczenie widoczne jest na naszym liczniku).

A co się działo?

Już w sobotę rozgrzał nas Daniel Kuczaj na Finikoudes w Larnace. Sympatyczny trener znany jako Qczaj, ze swym zabawnym góralskim akcentem dał nam upocić rzyć. Wydarzenie zaciekawiło też przechodniów którzy chętnie wspierali akcję. 

Była loteria, był kiermasz, było słońce i plaża, a pogoda nam dopisała jak na styczeń.

Bardzo dziękujemy nauczycielom polskich szkół za promocję wydarzenia, zachęcania do pomocy i podtrzymywaniu owsiakowej tradycji poza granicami Polski. Oczywiście przekażemy wam relacje co działo się w polskich szkołach – informacje i zdjęcia nadal do nas spływają.

Wielki finał miał miejsce w niedzielę, 13 stycznia, w Limassol, gdzie spotkaliśmy się w niewielkiej tradycyjnej tawernie przy plaży. Prowadzącym był znany muzyk z Olsztyna, Łukasz Jędrys, autor tekstów, gitarzysta. Zdobył nasze serca również w Limassol swoim talentem i poczuciem humoru. Łukasz obiecał że przyjedzie do nas za rok. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery. Może za rok na licytacji znajdzie się już jego kolejny album? Pierwszy był na licytacji i został sprzedany za 40€!

Rozgrzewał nas Łukasz Romanowski vel DJ Romi  z Aleksandrowa  Łódzkiego, od lat mieszkający na Cyprze. Łukasz jest polskim DJ’em a zarazem producentem.  Specjalizuje się w gatunkach muzycznych takich jak RNB, HIP-HOP, DANCEHALL, FUNKY/GROOVE HOUSE. Kto był, wie, że facet zna się na robocie. Możecie go spotkać na przykład w Columbii Beach, 7SEAS, Salut Bar czy Industry Bar.

Uczestników przywitał zespół muzyczny Mariachi Los Amigos, powstały w roku 1998 w Polsce, propagujący i podtrzymujący tradycje muzyki meksykańskiej i latynoamerykańskich. 

Mariachi zachwycili nas swoją znajomością języka polskiego. O tym mogła się też przekonać obecna na wydarzeniu Ambarador RP w Nikozji, Pani Irena Lichnerowicz-Augustyn. Pani Ambasador przybyła na finał WOŚP w towarzystwie najbliższych.

Mariachi i Łukasz nas rozgrzali, objedliśmy się polskimi słodkościami, atmosfera była bardzo radosna.

Znalazły się też atrakcje dla najmłodszych. Kursy pierwszej pomocy dla dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Następnie na scenie pojawiła się Sabina Jeszka, finalistka programu „Mam talent” (2010). No i jak wam się podobało? Ma talent!

Organizatorzy zaplanowali kilka przerw w trakcie których odbywały się licytacje i wyniki loterii.

Najdroższym przedmiotem licytacji okazał się autograf Adama Małysza. Dla Pana Jarka Grygoruka, zwycięzcy licytacji, ten właśnie bilet z podpisem polskiego skoczka był wart 400€. Herbatka z autografem od Prezesa WOŚP sprzedała się za 35 euro. 

Atrakcji było sporo. 

Jedną z licytacji prowadził również Daniel Kuczaj. Qczaj nie wyglądał jakby miał zakwasy po sobotnim fitness w Larnace. My mieliśmy!

Na koniec wystąpiła Monika Urlik w towarzystwie swojego zespołu. Monikę kojarzymy z udziałem w The Voice of Poland i SuperDebiutach w Opolu. 
Zakończyliśmy tradycyjnie światełkiem do nieba na plaży w Limassol. 
Po raz kolejny wielkie podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do wspierania akcji.

Tymczasem w Polsce, ze względu na różnicę czasu,  światełko do nieba odbyło się godzinę później. Wtedy dowiedzieliśmy się o tragicznych wydarzeniach podczas finału w Gdańsku, z udziałem Prezydenta miasta Gdańska.

To nieszczęście sprowokowało Jurka Owsiaka do rezygnacji ze stanowiska Szefa WOŚP. Bardzo współczujemy bliskim Pawła Adamowicza. Na zawsze pozostanie już częścią Wielkiej Orkiestry i chyba chciałby żebyśmy dalej grali. 

Ile znaczy dla nas Owsiak?
Komitet Norweski przyjął nominację do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 dla pana Jurka. Tyle dla nas znaczy!

Siema Kochani! 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!