fbpx

Gotowe domy to priorytet dla rządu!

Jak informuje Phileleftheros rząd poważnie rozważa zakup domów z prefabrykatów w celu rozwiązania istniejących problemów mieszkaniowych.

Poprosiliśmy KOAG o złożenie kompletnej propozycji, która obejmie obszary, w których zostaną zainstalowane domy, grupy ludności, które zostaną wykorzystane do pomocy i proces, w którym będą one przyznawane ludziom – powiedział minister spraw wewnętrznych Constantinos Petrides.

KOAG czyli Cyprus Land Development Corporation już w ubiegłym roku zaproponował zakup gotowych domów z prefabrykatów aby umieścić w nich osoby bezdomne oraz migrantów. Domy mają być instalowane we wszystkich miastach. Niedrogie domy prefabrykowane będą wykorzystywane do oferowania tymczasowych rozwiązań mieszkaniowych, podczas gdy droższe będą wykorzystywane na stałe mieszkania.

Aktualnie KOAG będzie prowadził analizy importu tego typu domów z zagranicy i rozpocznie procedurę przetargową. Domy mają być energooszczędne i bezpieczne dla potencjalnych użytkowników. Tego typu zakwaterowanie ma pomóc “stanąć” na nogi młodym małżeństwom, bezdomnym oraz osobom o niskich dochodach.

Oby tylko takie “tymczasowe” rozwiązanie nie weszło na stałe w cypryjski krajobraz a tego typu osiedla nie stały się stałą częścią krajobrazu przedmieść miast.

[bar group=”838″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!