fbpx

Godzina policyjna w Limassol.

Można śmiało powiedzieć, że w Limassol od godziny 23:00 do 6:00 rano będzie obowiązywała godzina policyjna. Przepis będzie obowiązywał od jutra do poniedziałku 26.10.2020 roku. Minister zdrowia, po dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu rządu, nie użył podczas konferencji prasowej tego właśnie określenia, powiedział natomiast, że:

Stanowczo zaleca się ograniczenie ruchu na wszystkich ulicach dzielnicy Limassol po godzinie 23:30 – powiedział Ioannou.

Wyjaśnił, że to zalecenie, ale władze będą monitorować sytuację i jeśli mieszkańcy nadal będą je ignorować, zostaną podjęte dalsze środki. Restauracje, bary i inne lokale muszą być zamknięte najpóźniej o 22:30.


Wprowadzone niedawno środki bezpieczeństwa, które dotychczas obowiązywały jedynie w Nikozji i Limassol zostały rozszerzone na obszar całego kraju na najbliższe dwa tygodnie, czyli do 2. listopada 2020 roku.

Maksymalnie, w mieszkaniu lub domu, podczas prywatnego spotkania, może przebywać 10 osób (wraz z dziećmi) a wszelkie rozgrywki sportowe mogą odbywać się jedynie bez udziału publiczności.

W restauracjach, kawiarniach i barach może przebywać maksymalnie 75 osób wewnątrz i 150 na zewnątrz – są to ilości maksymalne, należy jednak brać pod uwagę fakt, że na każdych 2m2 wewnątrz (3 m2 na zewnątrz) może przebywać jedna osoba. W kinach i teatrach może być zajęte maksymalnie 50% dopuszczalnej ilości miejsc siedzących.

Odwołane zostały także wszystkie przyjęcia koktajlowe, natomiast na kolacji weselnej może być maksymalnie 350 osób przy zachowaniu 2m2 wewnątrz (3 m2 na zewnątrz) na osobę.

Od jutra wracają także godziny otwarcia sklepów dla grup szczególnie wrażliwych (seniorzy, osoby niepełnosprawne). Grupy wrażliwe będą będą mogły robić zakupy w miejscach sprzedaży detalicznej, takich jak supermarkety czy apteki, w godzinach od 8:00 do 10:00. W tych godzinach nie będą obsługiwane inne osoby.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!