fbpx

Godzina Dla Ziemi na Cyprze

Na Cyprze zgasną światła o 20:00

Godzina Dla Ziemi 2018 już w ten weekend. Na 60 minut zgasną światła zarówno w gospodarstwach domowych, budynkach użyteczności publicznej, jak i w sklepach i galeriach handlowych.

Godzina Dla Ziemi to światowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Jej głównym celem jest nakłonienie jak największej ilości osób do wyłączenia na 60 minut świateł oraz urządzeń elektrycznych, zarówno w domach, jak i biurach. Czas ten ma skłonić do refleksji na temat zmian klimatu.

Co ciekawe, pierwsza akcja Godzina Dla Ziemi odbyła się ponad 10 lat temu, a dokładniej w 2007 roku w Sydney. W tym czasie w wydarzeniu wzięło udział 2,2 mln osób. Jednak jak podaje WWF, to 3 lata później, w 2010 roku wyłączenie światła na godzinę było największą akcją dla środowiska w historii. W tym czasie do akcji włączyło się ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Zgasły światła na najbardziej znanych budynkach – Wieża Eiffla w Paryżu, Pałac Buckingham w Londynie, czy słynna Opera w Sydney. W Polsce wtedy wzięło udział 40 miast, a oświetlenie wyłączono m.in. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Na Cyprze Godzina dla Ziemi rozpocznie się w sobotę 24 marca o 20:00 w Pałacu Prezydenckim w obecności Prezydenta Cypru. Władze wszystkich miast zapowiedziały wyłączenie świateł w budynkach miejskich.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!