fbpx

Gminy przystępują do programu “płać ile śmiecisz”

Do końca listopada gminy mogą zgłaszać chęć udziału w programie “płać ile śmiecisz”

W chwili obecnej, do programu “płać ile śmiecisz” zgłosiło się 14 okręgów zrzeszających w sumie 58 gmin. Gminy mają czas aby zgłosić swój udział do końca listopada.


Cena za worek na śmieci ma zostać ustalona najpóźniej na początku przyszłego roku.


Głównym celem wprowadzenia nowego systemu jest zwiększenie recyklingu. Mieszkańcy będą samodzielnie segregować odpady na te nadające się do recyklingu a wszystkie pozostałe śmieci do fioletowej torby. “Płać ile śmiecisz” w skrócie oznacza, że im więcej fioletowych zużyją tym więcej będzie ich kosztować wywóz śmieci.

W chwili obecnej, w większości gmin, stosowana jest stała opłata za mieszkańca.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Tam już “płać Ile śmiecisz” działa >>>

Praktycznie już teraz, mieszkańcy: Strovolos, Aglantzia, Lakatameia, Engomi, Agios Dometios, Dali, Geri, Tseri, Pegeia, Pano Polemidia, Germasogeia, Limassol, Paralimni oraz Larnaki mogą być pewni, że obejmie ich nowy program segregacji śmieci.

Jak zapowiada ministerstwo środowiska, w przyszłym roku do programu powinny dołączyć wszystkie cypryjskie miasta i wsie.

W chwili obecnej, trudno jest nam sobie wyobrazić jak w praktyce będzie się odbywać wyrzucanie śmieci. Pokazywaliśmy wielokrotnie na naszych zdjęciach (na przykład tutaj) jak wyglądają na Cyprze śmietniki – stoją po prostu na środku chodnika czy ulicy.

Czyżby teraz zamierzano wybudować tysiące wiat śmietnikowych z czytnikami kodów kreskowych?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!