Gmina Larnaka obciążona niewygodnymi smrodliwymi sprawami

Gmina Larnaka i lokalne społeczności wyraziły swój sprzeciw wobec przeniesienia dwóch wytwórni asfaltu w Dali do dzielnicy przybrzeżnej

„Mieszkańcy są zmęczeni faktem, że Larnaka jest wysypiskiem śmieci Cypru i nie możemy dłużej kontynuować w tym tempie” ,powiedział burmistrz Larnaki, Andreas Vyras.

„W dzielnicy znajduje się centrum energetyczne Vasiliko oraz zakład unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów Koshi (OEDA). Magazyny ropy i LPG, które znajdowały się wcześniej na wybrzeżu Larnaki, również przenoszą się do Vasiliko, innego obszaru Larnaki”,  dodał burmistrz.
„Larnaka nie może być łatwym rozwiązaniem dla państwa, aby przenieść wszelkie niedogodności”.

„Decyzja o przeniesieniu roślin została podjęta po wielu skargach mieszkańców Dali dotyczących zanieczyszczenia powietrza, ponieważ elektrownie są budowane w pobliżu dzielnicy mieszkalnej oraz lokalnej szkoły podstawowej i przedszkola. Termin relokacji zakładów ustalono na luty, do czasu zakończenia oceny oddziaływania na środowisko.”…”Ale „badania często pokazują to, co chcemy, aby pokazały. Gdyby te obiekty były niewinne, nie byłoby potrzeby przenoszenia ich z miejsca, w którym się znajdują”.

Vyras powiedział także że mieszkańcy Dali słusznie narzekali i stwierdził, że sytuacja jest nie do przyjęcia. „Jednak nie możemy przenieść tej niedopuszczalnej sytuacji na inną dzielnicę mieszkaniową tylko po to, aby usunąć problem”.

„Gmina znajduje się około 300 metrów od wyznaczonego miejsca przeniesienia wytwórni asfaltu” – powiedział szef grupy inicjatywnej przeciwko wytwórni asfaltu w Koshi / Aradippou, Ermis Christodoulou.
„Wszystkie ścieki trafią do zbiorników Aradippou”.

Gmina wielokrotnie spotykała się z Ministerstwem Rolnictwa, aby omówić przeniesienie roślin do Koshi, ale bez żadnych rezultatów.

Burmistrz Aradippou, Evagelos Evagelides, powtórzył, że region był już obciążony zanieczyszczeniem z powodu innych obiektów, „co oznacza, że ​​będziemy mieć te same problemy, które istnieją obecnie w Dali i innych regionach”.

W swoich oświadczeniach lider społeczności Lymbia, Michalis Georgiou, powiedział, że relokacja jest przeprowadzana pomimo pisemnych decyzji, że żaden inny przemysł ciężki nie zostanie przeniesiony na ten obszar.

„Nie pozwolimy, aby to się stało”, powiedział Georgiou.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading