Gigantyczne pieniądze przylatują legalnie na Cypr

160 milionów euro, legalnie, przywieźli w ciągu czterech lat podróżujący na Cypr

Jak wynika z informacji przekazanych przez przewodniczącego parlamentarnej Komisji ds. Instytucji Dimitrisa Dimitriou, ogromna suma 160 milionów euro w ciągu czterech lat została przetransportowana na Cypr przez podróżnych przez Larnakę i Pafos .

W trakcie spotkania za zamkniętymi drzwiami zapytał przedstawicieli Departamentu Celnego, czy powyższe informacje są zgodne z prawdą. Odpowiadając na pytanie, jeden z dwóch urzędników oświadczył, że nie może tego wiedzieć. Pan Dimitriou wrócił z nowym pytaniem: „Czy to ponad 100 milionów euro?”. Według doniesień urzędnik Urzędu Celnego odpowiedział twierdząco.

Z kolei na posiedzeniu zamkniętym dla dziennikarzy po przemówieniach posłów pojawiły się doniesienia, które prowadzą do uzasadnionego wniosku, że właściwe organy ścigania w tej sprawie nie działają w ramach mechanizmu.

Innymi słowy, nie można było monitorować i interweniować w odpowiednim czasie w przypadku zjawisk wskazujących na istnienie mechanizmów prania pieniędzy.

Wspomniano m.in., że Departament Celny musiał co 15 dni przekazywać dane podróżnych przewożących nadmierną ilość gotówki do Jednostki ds. Zwalczania Przestępstw Kryminalnych (MOKAS), ale zdarzał się też przypadek, że dane te były przekazywane po trzech miesiącach.

W teorii celnicy powinni natychmiast informować policję o podróżnych którzy przywieźli na Cypr ponad 100000€.

W teorii.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading