Gigantyczne kolejki w punktach testowania

Ilość osób kierowanych do testowania się zwiększa, ilość punktów zmniejsza

Od kilku dni, nasi czytelnicy zgłaszają gigantyczne kolejki do punktów publicznego testowania. Zgodnie z dekretami rządowymi, coraz więcej osób ma obowiązek wykonania szybkiego testu przy jednoczesnym ograniczaniu ilości punktów publicznego, bezpłatnego testowania.


Ilość punktów znacznie się zmniejszyła – jeszcze kilka miesięcy temu było ich na całej wyspie około 90, teraz jest ich zaledwie 25.


Zgodnie z aktualnymi przepisami do testowania zostało skierowanych kilka grup. Testowane są osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki, przylatujące na wyspę a także dzieci i młodzież. Wszyscy teoretycznie mają prawo do darmowych testów – czeka ich jednak stanie w gigantycznych kolejkach przed punktami wymazu.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Mapa punktów darmowego testowania >>>

Jak informują nasi czytelnicy, w Pafos na wykonanie darmowego testu średni czas oczekiwania wynosił dziś przed południem dwie godziny, po południu należało czekać na wymaz krócej bo około godziny. W Limassol, gdzie w centrum miasta otwarty wczoraj był zaledwie jeden punkt – do południa trzeba było czekać około trzech godzin, natomiast po południu czas oczekiwania wynosił około 1,5 godziny.

Osoby, którym dekrety nakazały testowanie nie chcą za testy płacić. Ich zdaniem, skoro rząd wymaga testów pomimo faktu zaszczepienia to właśnie władze powinny za testy zapłacić.

Na szczęście, na mapie punktów testowania widać, że ministerstwo stopniowo zwiększa ilość punktów. Mamy nadzieję, że będzie ich wystarczająca ilość.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!