Gigantyczne kolejki przed punktami szczepień

Setki beneficjentów, niebędących członkami GESY stawiły czoła upałowi, aby czekać w kolejce w punktach szczepień w piątek.

Minister zdrowia Michalis Hadjipantelas wezwał członków społeczeństwa, którzy jeszcze nie otrzymali zastrzyku, aby poszli za ich przykładem i zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że 70% dorosłej populacji zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covidowi.


Hadjipantelas rozmawiał z mediami podczas wizyty w centrum szczepień na targach państwowych, gdzie były długie kolejki, głównie obywateli państw trzecich. Pierwsza osoba stanęła w niej około 2 w nocy.


Niestety, nie z względu na brak wystarczającej liczby personelu pielęgniarskiego nie można było otworzyć kolejnych punktów szczepień.

Nasz personel pielęgniarski toczy szereg bitew i nie mamy pielęgniarek dostępnych do dodatkowego ośrodka szczepień. Mamy ogromne zapotrzebowanie na pielęgniarki w naszych szpitalach, więc nie możemy mieć drugiego ośrodka szczepień, ale jest to coś, na co patrzymy i następnym razem postaramy się to zorganizować jeszcze lepiej – powiedział.

Zapytany o to, czy niepokoi go sytuacja na oddziałach intensywnej terapii, odpowiedział, że choć są dostępne łóżka, to nie są one nieograniczone, i ta wiadomość powinna być skierowana w szczególności do tych, którzy nie zostali zaszczepieni, którzy stanowią większość przebywających na oddziale intensywnej terapii.

Istnieje jeden sposób, aby nie zabrakło łóżek intensywnej opieki – ludzie muszą zostać zaszczepieni, aby nie trafili na OIOM”

Stała sekretarz ministerstwa Christina Yiannaki, która towarzyszyła ministrowi w ośrodku, powiedziała, że ​​Cypr zaaplikował 1 915 mln zastrzyków – 69,9% dorosłej populacji jest w pełni zaszczepiona i 76,3% otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading