Gigantyczne kolejki na lotnisku w Pafos?

Burmistrz Pafos twierdzi, że lotnisko wymaga pilnej rozbudowy – chwilami kolejki są gigantyczne.

Burmistrz Pafos Phedonas Phedonos zamieścił w mediach społecznościowych szereg filmów przedstawiających kolejki wychodzące z lotniska, gdy ludzie czekali na przejście do kontroli paszportowej.

To tragiczne, co dzieje się dziś wieczorem na lotnisku w Pafos, ale jednocześnie bardzo częste – napisał. 
Niektórzy ludzie powinni ponieść odpowiedzialność.

Informacje burmistrza potwierdzają, choć tylko częściowo, Polacy, którzy praktycznie codziennie, w różnych godzinach są na lotnisku w Pafos.

Zdaniem osób z którymi udało nam się porozmawiać problemem jest mała przepustowość lotniska. W teorii wszystko wygląda dobrze, jednak w przypadku gdy samolot nie ląduje zgodnie z planem (opóźni się lub przyleci wcześniej) i dużej ilości osób kierujących się do odprawy paszportowej po prostu się „zatyka”.

Z powodu małej ilości stanowisk odprawy paszportowej oraz małej ilości miejsca na lotnisku po stronie przylotów, bardzo często przylatujący muszą czekać na wejście do terminala na zewnątrz.
W swoim poście burmistrz zapytał retorycznie co się będzie działo z przylatującymi gdy będzie padał deszcz.

Od momentu gdy wyląduje samolot, czasami muszę czekać na przylatujących godzinę lub więcej zanim klient opuści lotnisko – powiedział w rozmowie z nami Tomek

Problemem są także odloty z lotniska – czasem do nadania bagażu i odprawy paszportowej tworzą się gigantyczne kolejki – to jest związane bardzo często z tym, że kilka samolotów odlatuje o podobnej godzinie.

Zdaniem Izby Kontroli winna jest zła umowa podpisana z zarządzającą lotniskiem firmą Hermes w której nie zawarto zobowiązania do rozbudowy lotniska. Kontrolerzy zarzucili poprzedniej administracji Nicosa Anastasiadesa nieudane negocjacje z Hermes’em. Ich zdaniem doprowadziło to do problemów obserwowanych obecnie na lotnisku w Pafos.

Problem musi rozwiązać teraz nowy rząd.

Tylko czy sobie poradzi?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading