fbpx

Gigantyczne kolejki do testowania – nie wszyscy muszą robić testy

Wczoraj, setki osób ustawiły się do bezpłatnych testów na obecność SARS-CoV-2, w punktach pobrań wymazów widać było gigantyczne kolejki. Dziesiątki, jak nie setki samochodów czekały na wjazd do Pafos i Limassol.

Cypryjski rząd próbował uspokoić panujący chaos – minister sprawiedliwości, która przyjechała na jeden z punktów kontrolnych zapowiedziała, że w godzinach największego ruchu samochodowy policja ma przeprowadzać jedynie wyrywkowe kontrole pojazdów i osób.

Zobaczcie co się działo wczoraj przy punkcie poboru wymazów w Pafos:


Dziś ministerstwo zapowiedziało uruchomienie kolejnych punktów pobierania wymazów. W Limassol, od godziny 14:00 zostanie uruchomiony dodatkowy punkt przy dawnym supermarkecie Pissaridis oraz na parkingu w korycie rzeki w Germasogeia. Pozostałe punkty poboru wymazów pozostają bez zmian (lista znajduje się tutaj).

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło także w specjalnym komunikacie, że osoby podróżujące w celach medycznych z Limassol i Pafos nie muszą posiadać aktualnych wyników badań w kierunku koronawirusa. Pacjenci będą musieli przedstawić zaświadczenie od lekarza potwierdzające cel ich przemieszczania się. Zaświadczenie powinno obejmować także opiekuna na wypadek, gdyby pacjent nie mógł pojechać sam na leczenie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!