fbpx

Genewa

Genewa. Negocjacje trwają. Do środy włącznie mają trwać rozmowy przywódców społeczności Turków i Greków cypryjskich z udziałem specjalnego doradcy ONZ. Jeśli negocjacje przyniosą postępy, we czwartek dołączą do nich gwaranci, czyli Wielka Brytania, Grecja i Turcja.

Polska Agencja Prasowa podała że poniedziałkowe rozmowy miały dotyczyć sporów majątkowych i ustroju panującego w zjednoczonym, federalnym państwie. Wtorek ma dotyczyć spraw związanych z UE, bo jak pamiętacie, tylko połowa wyspy jest krajem członkowskim, Środa to dzień w której każda ze stron przedstawi propozycje przebiegu granicy między jednostkami administracyjnymi.

Trudny tydzień dla obu przywódców. Pytani o szanse i nastroje, odpowiadają wymijająco. Anastasiades poprosił o zadawanie pytań po zakończeniu rozmów, natomiast Akinci powiedział że choć nie jest pesymistą ale nie można bezgranicznie wierzyć  że wszystko się po prostu uda.

Reuters podaje że organizatorzy spotkania sugerują że najnowsza runda negocjacji przyniesie mniej osiągnięć niż oczekiwano.

Zatem czekamy.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!