fbpx

Gdzie znaleźć zaświadczenie o szczepieniu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wielokrotnie pytacie nas skąd wziąć zaświadczenie o szczepieniu aby móc podróżować bez obowiązkowych testów i kwarantanny

Opisywane przez nas zaświadczenie, zarówno w języku polskim jak i angielskim znajduje się na Internetowym Koncie Pacjenta – można tam pobrać kod QR, który potwierdza, że jesteś zaszczepiony. Stosowane obecnie w Polsce szczepionki przeciwko COVID-19 Comirnaty i Moderna wymagają podania dwóch dawek w odstępie minimum 21 dni. Odporność zyskujesz po 7 dniach od przyjęcia drugiej dawki. W przypadku podróży na Cypr za osobę w pełni zaszczepioną uważana jest osoba, która otrzymała dwie dawki szczepionki bez warunki karencji lub minęło 14 dni od momentu podania szczepionki jednodawkowej.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana na bieżąco do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1), czyli widzi ją Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień znajdziesz też na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Aby otrzymać zaświadczenie zaloguj się na Internetowe Konto Pacjenta, wybierz „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia” i znajdziesz informację o przebytym szczepieniu przeciw COVID-19 i kod QR. 


Nawet po pierwszej dawce szczepienia możesz pobrać z IKP informację, która zawiera datę, nazwę szczepionki oraz informację o podanej Ci dawce. Na Internetowym Koncie Pacjenta jest do pobrania – po przyjęciu drugiej dawki szczepionki – kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie. O wydruk tego kodu QR możesz również poprosić punkt szczepień.

Jak poinformował Minister Innowacji Cypru podobne rozwiązanie jest planowane także w przypadku szczepień wykonanych na Cyprze – odpowiedni kod QR niebawem ma być dostępny na osobistym koncie internetowym pacjenta na portalu GESY. Do momentu uruchomienia tej możliwości należy okazać kartę szczepień otrzymaną w punkcie szczepień.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!