fbpx

Gdzie zakupy są najtańsze?

Po raz kolejny pracownicy ministerstwa handlu przeprowadzili badania cen produktów na Cyprze. W sumie, w dniach 25 i 26 lutego porównano 401 artykułów spożywczych i przemysłowych tak aby określić gdzie te same produkty można kupić najtaniej. Badacze podkreślili w swojej analizie, że brano pod uwagę ceny regularne a nie ceny promocyjne.

Przygotowano koszyk produktów – taki sam w każdym mieście. Produkty porównano na podstawie kodów kreskowych, które jak wiecie każdy producent musi nadać takie same

Najtańszym sklepem w Nikozji okazał się Athienitis mieszczący się w nowym centrum handlowych. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Sklavenitis, Ioannides, Metro i AlphaMega.

W Limassol z kolei najtańszy okazał się Sklavenitis potem Metro, Lyssiotis, AlphaMega, Papantoniou i Papas.

Sklavenitis był najtańszy także w Pafos, a następnie AlphaMega, Philippos, Papantoniou i P. Papamichail.

Stelios był najtańszy z kolei w Larnace. Na kolejnych miejscach znalazły się Sklavenitis, Metro, Alambritis i AlphaMega.

W Famaguście na drugim miejscu był Sklavenitis potem Metro i Litsa a rywalizację cenową wygrał Kokkinos.

Można więc powiedzieć, że Sklavenitis który powstał na bazie Carrefoura jest jednym z tańszych sklepów. Ministerstwo przypomina jednak, że w poszczególnych miastach ceny tych samych produktów są inne, dostępne są także różne promocje a analiza służy jedynie do poinformowania klientów gdzie zakupy tych samych produktów są najtańsze.

Szczegółowy raport znajdziecie tutaj.

[bar id=”26492″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!