fbpx

Gdzie ten dystans, gdzie maseczki?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Niedziela wieczór, centrum Larnaki i finał Euro2020 – idealne miejsce dla koronawirusa…

Ostatnie dni pokazały nam, że zapowiadany odwrót pandemii jest jeszcze przed nami. To właśnie teraz Cypr notuje największą ilość nowych zakażeń – zdaniem specjalistów wśród młodych ludzi, którzy nie tylko nie chcą się szczepić, ale nie przestrzegają żadnych zasad związanych z obostrzeniami.

Pomimo wprowadzenia nowych, surowych zasad odwiedzania pubów, kin, teatrów czy restauracji, nadal organizowane są imprezy typu wesela, chrzty czy nawet urodziny podczas których większość osób po wypiciu kilku piw ma zasady za nic i wróciło już do swoich starych przyzwyczajeń.

Jednym z najlepszych przykładów był wczorajszy finał Euro2020 – podczas meczu Anglia – Włochy na ulicach miast było widać setki osób, które nie tylko nie miały maseczek ale także nie trzymały w żadnym momencie dystansu.

Jeszcze lepiej widać “przestrzeganie” panujących obostrzeń na naszym filmie – trudno przecież śpiewać i kibicować w maseczkach:

Jednego możemy być praktycznie pewni – po kolejnym, nie tylko imprezowym ale i sportowym, weekendzie możemy się spodziewać, że dziś lub jutro ilość nowych zakażeń na Cyprze przebije barierę tysiąca dziennie.

Do tej pory, od początku trwania pandemii, rekord nowych zakażeń został potwierdzony w ubiegłą środę – potwierdzono 952 nowe zakażenia. Tylko wczoraj policja nałożyła 76 mandatów na osoby prywatne oraz 7 wysokich grzywien na firmy za nieprzestrzeganie zasad określonych w dekretach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!