fbpx

Gdzie szukacie pomocy w sprawie odwołanych wakacji?

Wiemy, że nasi czytelnicy to nie tylko mieszkańcy Cypru. Wiemy, ponieważ czytamy wasze maile, wiadomości, komentarze i odbieramy od was telefony.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyście opisali nam swoje doświadczenia w próbach odzyskania poniesionych kosztów na wykupione wakacje lub odszkodowania za stracone wakacje na Cyprze. Gdzie się zgłosić? I jak ten cały proces wygląda?

Cypryjczycy i rezydenci bardzo chcieliby zgłosić skargę czy ubiegać się o zwrot kosztów wykupionych wcześniej, a straconych lotów czy urlopów. 

Jak się okazuje, wiele firm oferuje zwrot tylko pewnych kosztów powołując się  na nieaktualną już ustawę, gdzie organizator miał prawo do pobrania opłat administracyjnych. 

Prawo, choć bardziej łaskawe dla konsumentów, nie podaje jednak jednostki, do której pokrzywdzony mógłby się odwołać. Stowarzyszenie Konsumentów próbuje wyjaśnić tę sprawę ze Służbą Ochrony Konsumentów. Jak się już pewnie domyślacie, nikt nie jest winien i nikt nic nie wie. Na chwilę obecną nie ma jednostki odpowiedzialnej za przyjmowanie skarg w tym właśnie temacie.

Liczymy że podzielicie się z nami własnymi doświadczeniami.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!