Gdzie nasze pieniądze?

Pracownicy hoteli protestowali przed ministerstwem pracy

Protest zorganizował związek zawodowy PEO. Związkowcy domagali się przede wszystkim przyspieszenia wypłat zasiłków dla bezrobotnych oraz pieniędzy za zwolnienia lekarskie.
Przypomnijmy, że średni czas oczekiwania na wypłatę pierwszego zasiłku wynosi na Cyprze około 3-4 miesięcy do daty zarejestrowania.

Wielu pracowników hoteli nie spełnia także wymagań dotyczących sposobu naliczania zasiłków. Przypomnijmy, że zgodnie z cypryjskim prawem, aby otrzymać zasiłek należy być zatrudnionym minimum 6 miesięcy. W przypadku niektórych hoteli otworzyły się one jedynie na 3-4 miesiące po pandemii po czym zostały ponownie zamknięte na okres zimowy.

Bezpośrednio po proteście została opublikowana informacja o dodatkowej pomocy rządowej. Gabinet zatwierdził w środę 1 mln euro dla personelu hotelowego niekwalifikującego się do zasiłku dla bezrobotnych, a także 1,6 mln euro dla trzech grup zawodowych – taksówkarzy, fotografów i sprzedawców ulicznych – których działalność została zniszczona przez pandemię koronawirusa.

W wyniku decyzji rządu pracownicy hoteli otrzymają dodatkowe jednorazowe wsparcie w wysokości 1 mln euro, które zostanie wypłacone za grudzień 2021 i styczeń 2022, o ile przebywają w Republice i nie odrzucili zaproszenia do udziału w specjalnych programach szkoleniowych zorganizowana dla personelu hotelowego przez agencję rozwoju zasobów ludzkich.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób rząd ustosunkuje się do wezwania o przyspieszenie wypłat zasiłków dla bezrobotnych. Pracownicy urzędu pracy twierdzą, że zasiłki zostana wypłacone tak szybko jak to tylko możliwe.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!