Gdzie można poświęcić pokarmy?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane przed Wielkanocą pytanie: gdzie można poświęcić pokarmy

Wprawdzie już odpowiadaliśmy na to pytanie w naszym ubiegłotygodniowym tekście (tutaj), ale w związku z bardzo licznymi pytaniami postanowiliśmy powtórzyć zebrane przez nas informację.

Jak poinformował nas Ojciec Zacheusz M. Dulniok (ofm), który jest opiekunem Polonii na Cyprze, ze na Cyprze okres Wielkiego Postu i co za tym idzie, Świąt Wielkiej Nocy kościół katolicki obchodzi wraz z kościołem prawosławnym (już od ponad 70 lat) i w tym w roku różnica ta wynosi pięć tygodni i jest najdłuższą jaka jest.

W związku z tym, na Cyprze katolicki Wielki Post rozpoczął się środą popielcową dnia 20 Marca a Święta Wielkiej Nocy przypadają na dzień 5 Maja 2024 roku.

Wielu Polaków jednak obchodzi Wielkanoc zgodnie z „polskim” kalendarzem.


Każdego roku, Wielkanoc zgodnie z „naszym” kalendarzem obchodzona jest w Kościele Agia Kyriaki Chrysopolitissa (Parafia Św. Pawła) w Pafos.

Święcenie Pokarmów odbędzie się w tym roku dwukrotnie: po sobotniej mszy wieczornej 30 marca (rozpoczyna się o godzinie 19:00) oraz w niedzielę, 31 marca 2024 roku o godzinie 11:00 podczas polskiej Mszy Świętej.


Jutro, w sobotę, o godzinie 14:30 odbędzie się także uroczyste święcenie pokarmów w Kościele Świętej Katarzyny w Limassol.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading