Gdzie jest 200000€?

OPAP przekazało cypryjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu 200000€ – pieniędzy jednak nie ma w żadnym sprawozdaniu!

Posłowie zażądali od Skarbu Państwa wyjaśnień w sprawie sponsoringu OPAP (firma zajmująca się grami losowymi między innymi Lotto) na rzecz cypryjskiego komitetu olimpijskiego. OPAP przekazał komitetowi 200000€.

Zgodnie z prawem po przekazaniu przez OPAP kwoty 200 000 euro w instytucji utworzono komisję, która nigdy nie została zwołana. Co ciekawsze w budżecie komitetu nie ma żadnej wzmianki na temat wpłaconych pieniędzy.

Prezes komitetu George Chrysostomou próbował wyjaśnić posłom, że kwota ta nie została ujęta w budżecie, ponieważ nie została bezpośrednio otrzymana przez KOE. Zamiast tego wykorzystywano je do pokrycia innych potrzeb, takich jak płatności dla sportowców, promocja lub inne cele.

Zgodnie ze standardami rachunkowości i sprawozdaniem audytora generalnego dla komisji etyki, kwota ta powinna znaleźć się w dokumentach a jej tam nie ma. Istnieją także inne kwestie związane z tym konkretnym sponsorowaniem, w tym to, czy OPAP był zwolniony z płacenia podatku od tej kwoty i czy pieniądze rzeczywiście zostały wypłacone.

W sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading