SeoHost.pl

Gaz rozweselający na liście zakazanych leków?

Minister Turystyki, Savvas Perdios poinformował, że jego ministerstwo popiera starania Ministerstwa Zdrowia o umieszczenie gazu rozweselającego na liście zakazanych „leków”. Zakaz dotyczący sprzedaży gazu rozweselającego w barach i konsekwencji tych działań.

Ministerstwo poparło wysiłki na rzecz włączenia podtlenku azotu do krajowej listy kontrolowanych substancji zgodnie z prawem o środkach odurzających i substancjach psychotropowych.

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło w styczniu publiczne konsultacje w sprawie włączenia substancji do tej listy w celu ograniczenia sprzedaży podtlenku azotu do użytku rekreacyjnego, szczególnie w miesiącach letnich na obszarach turystycznych. Gaz rozweselający, który może być niebezpieczny podczas niekontrolowanego wdychania, jest powszechnie dostępny w nadmorskich kurortach. Każdego lata policja aresztuje wiele osób przyłapanych na jego sprzedaży, głównie w miejscowości Agia Napa.

Ministerstwo Zdrowia uzasadniło swój ruch wskazując uspokajające i euforyczne właściwości podtlenku azotu, ale także ryzyko związane z nadużywaniem tej substancji, które może prowadzić do uduszenia, zmiany postrzegania czasoprzestrzennego i wypadków.

Celem tych działań jest powstrzymanie zjawiska sprzedaży i stosowania podtlenku azotu w celach rekreacyjnych, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego – powiedział Perdios. Ministerstwo turystyki popiera starania ministerstwa zdrowia o włączenie „gazu rozweselającego” do substancji odurzających

Zgodnie z dokumentem udostępnionym przez publiczne służby farmaceutyczne w ramach konsultacji publicznych tlenek azotu jest również stosowany jako środek ubijający w dozownikach bitej śmietany.

Służby farmaceutyczne informują że zazwyczaj właściciele barów, pubów, tych w których taki gaz się sprzedaje, kupują duże ilości ładowarek do bitej śmietany i usuwają gaz, umieszczając go w pojemnikach lub balonach, skąd można go wdychać.

Celem proponowanych zmian jest wprowadzenie surowszych kar dla sprzedawców podtlenku azotu w celach rekreacyjnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!