Gaz powinien być tańszy!

Zdaniem stowarzyszeń konsumenckich nie ma wyjaśnienia na ciągle rosnące ceny gazu w butlach.

Cypryjska Unia Konsumentów i Stowarzyszenie Jakości Życia skrytykowało ciągły wzrost cen butli z gazem, twierdząc, że nie jest on uzasadniony.

W ogłoszeniu stowarzyszenie stwierdziło, że konsumenci zauważyli ciągły wzrost cen od listopada ubiegłego roku do dzisiaj i codziennie otrzymywali skargi.

Pytanie brzmi, dlaczego zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na Cyprze ceny wszystkich paliw znacznie spadły od listopada ubiegłego roku, ale cena LPG wzrasta z miesiąca na miesiąc – stwierdziło stowarzyszenie.

W listopadzie firmy pobierały od klientów od 1,35 do 1,37 €/kg, a w styczniu opłata ta wzrosła do 1,41 do 1,42 € w lutym natomiast gaz kosztował już 1,53 €/kg.

Stowarzyszenie poinformowało, że zwróciło się do firm i ministerstwa handlu, ale „niestety nie udzielono przekonujących odpowiedzi na temat przyczyn podwyżek”.

Zdaniem autorów oświadczenia, ministerstwo pozwoliło firmom podnieść ceny, aby pokryć koszty transportu ich magazynów i obiektów z Larnaki do nowego terminala Vasiliko.

Nie jest możliwe dodanie kwot uważanych za inwestycje do ceny jednostkowej produktu – napisano.
To oczywiście dzieje się w sektorze gospodarki, który działa w sposób monopolistyczny, ponieważ samo ministerstwo weszło w monopolistyczne stosunki z firmami

Zdaniem dyrektora służby ochrony konsumentów Constantinosa Karageorgisa nie ma elementów wskazujących na to koszt gazu jest zawyżony.

Na Cyprze nastąpił wzrost cen kluczowych składników LPG, takich jak propan i butan, powiedział w państwowym radio
Oznacza to w praktyce, że część kosztów produkcji butli gazowych została przerzucona na konsumentów, stąd wzrost ich ceny

Karageorgis powiedział także, że służby ochrony konsumentów szukają rozwiązań pozwalających obniżyć cenę butli. Jego zdaniem produkt ten cieszy się stosunkowo niskim popytem wśród ludności w porównaniu z innymi towarami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading