„Fotowoltaika dla wszystkich” już pod koniec października

Niebawem zostanie ogłoszony program finansowania na instalację fotowoltaiki domowej bez kapitału własnego pod nazwą „Fotowoltaika dla wszystkich”

Program, jak powiedział minister energetyki Ant1 TV, znajdzie się w promowanym przez rząd nowym pakiecie działań przeciwdziałających ubóstwu.

Program będzie skierowany do wszystkich odbiorców indywidualnych posiadających domy wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Spłata będzie dokonywana w ratach dwumiesięcznych, gdyż wykorzystane zostaną oszczędności wynikające ze zmniejszonego zużycia energii elektrycznej z sieci EAC.

Przypomina się, że finansowanie projektu nie będzie odbywać się za pomocą kredytów bankowych, ale za pośrednictwem Funduszu Odnawialnych Źródeł Energii i Poszanowania Energii.

Fundusz ten pokryje koszty zakupu i instalacji systemu fotowoltaicznego, a po instalacji gospodarstwo domowe zacznie płacić dwumiesięczne raty za pośrednictwem rachunków AHK lub innego licencjonowanego dostawcy energii elektrycznej.

Ratę szacuje się na około 150€ za dwa miesiące, które gospodarstwa domowe pokryją dzięki znacznemu obniżeniu kosztów dostawy energii elektrycznej do swojego domu w związku z wykorzystaniem systemu fotowoltaicznego.

Gospodarstwa domowe będą mogły także skorzystać z dotacji państwowej w wysokości do 1500 euro.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading