Fotoradary już strzelają mandaty!

Okres karencji minął – każde zrobione zdjęcie będzie nas teraz kosztować realne pieniądze

No i mamy nowy rok, a wraz z nim potencjalne nowe wydatki. Minął już okres ostrzegawczy i każde zdjęcie wykonane przez kamery drogowe będzie nas kosztować. Niekeidy nawet kilkaset euro.


Do końca ubiegłego roku, wszystkie wykroczenia rejestrowane przez kamery drogowe były karane jedynie upomnieniami – teraz to się zmieniło.


W chwili obecnej zamontowano na Cyprze cztery urządzenia na stałe. Cypryjska policja dysponuje także czterema urządzeniami mobilnymi, które są rozstawiane w różnych punktach na wyspie.

System monitoruje prędkość, fakt zatrzymania się na linii przed skrzyżowaniem oraz przejazd na czerwonym świetle. W przypadku gdy którekolwiek z wymienionych naruszeń zostanie potwierdzone, system „wyłapie” także niezapięte pasy bezpieczeństwa, rozmowę przez telefon komórkowy a także brak kasku bezpieczeństwa u kierujących jednośladami.


Po zarejestrowaniu wykroczenia, do właściciela pojazdu zostanie wysłana ugoda pozasądowa.
W przypadku, gdy właściciel pojazdu nie był kierowcą pojazdu, będzie on miał obowiązek w ciągu 15 dni zgłosić policji, kim był kierowca. Właściciel musi wypełnić i przedłożyć Część B ugody pozasądowej wraz z pełnymi danymi kierowcy, który dopuścił się naruszenia. Jeśli kierowca potwierdzi fakt prowadzenia pojazdu, może zapłacić karę pozasądową.

Ugoda pozasądowa musi zostać zapłacona w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie kwota zostanie zwiększona o połowę i może zostać wpłacona w ciągu 45 dni. Po 45 dniach sprawa zostanie skierowana do Sądu.

Po zapłaceniu kary uważa się, że punkty karne wymienione w zawiadomieniu zostały zaakceptowane i pojawią się na koncie kierowcy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!