Fotoradary już prawie w komplecie

Trwa montaż ostatnich z zaplanowanych fotoradarów – niebawem wszystkie będą w pełni funkcjonalne

Zgodnie z umową system fotooznaczania miał zostać dostarczony przez firmę wykonawczą 31 marca. Jednak uzupełnienia polegające na zmianie poszczególnych punktów wydłużają jego realizację.

Nierozstrzygnięte w tej chwili kwestie dotyczą sześciu punktów (dwóch w Nikozji i czterech w Limassol), nad którymi trwają prace – punkty zostały ujęte w umowie podpisanej pomiędzy państwem a spółką i teraz niektóre z nich ulegną zmianie.

Jeden z punktów wymagających uzyskania zgody dotyczy skrzyżowania na Polemidii, gdzie w noworoczny poranek doszło do wypadku śmiertelnego. 
W Limassol jest jeszcze jedno miejsce, w którym pierwotnie nie planowano instalować kamer. Ponieważ jednak dwie kamery zainstalowane na Strovolou Avenue na skrzyżowaniu z ulicą Machira nie wydają się pomagać w osiągnięciu zamierzonego celu, kamery kontrolujące skręt na ulicy Machira zostaną usunięte i zainstalowane w Limassol.

W Limassol kamery zostaną umieszczone w kolejnych dwóch planowanych miejscach i obecnie kończy się ich montaż w mieście.

Kamery zostaną umieszczone w dwóch ostatnich miejscach w Nikozji. Rozpoczęły się już próbne nagrania naruszeń czterema kamerami na skrzyżowaniu alei Athalassis i Acropolis. Ponadto niedawno zainstalowano dwie kamery na Archangelos Avenue, po jednej w każdym kierunku i kontrolujące jedynie prędkość.

Gotowa jest prawie lista, która będzie zawierać nazwiska tych kierowców, którzy zostali zgłoszeni przez kamery, ale nie otrzymali mandatów. Lista ta zostanie przekazana lotniskom, portom oraz policji na punktach kontrolnych, a także służbom patrolowym, tak aby w przypadku zidentyfikowania osoby, która będzie podróżowała i znajduje się na tej liście, została ona ukarana na miejscu przed wyjazdem z terytorium Cypru.

Jednocześnie ustawa przyzna firmie zarządzającej systemem fotooznaczania prawo do wysyłania powiadomień SMS lub e-mail o wykonaniu zdjęcia fotoradarem.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading