Fotoradary dojechały na Cypr

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na cypryjskich drogach pojawią się nowe fotoradary

Jeszcze we wrześniu ostateczne projekty ustaw zostaną omówione w parlamencie i nowej Komisji Transportu. Projekty trafiły do ​​Sejmu, ale poprzedni Sejm nie miał czasu na zakończenie debaty. 

Zgodnie z planem, pierwsze fototoradary zostaną uruchomione pilotażowo prawdopodobnie pod koniec października. Początkowo zostaną zainstalowane około 4 kamery wraz z całym sprzętem centralnym i przygotowaniem sieci, aby system mógł w pełni działać. Pierwsze kamery pojawią się na skrzyżowaniu ulic Griva Digeni i Demostenes Severis w Nikozji.


Pierwsze fotoradary już dotarły na Cypr – rozpoczął się proces ich montażu. Jednocześnie z ulic zginęły stare, nieużywane przez lata maszty starego systemu.


Po fazie pilotażowej nastąpi faza pierwsza, która wymaga zainstalowania kolejnych 16 kamer mobilnych i kolejnych 20 kamer stacjonarnych. W drugiej fazie zainstalowanych zostanie kolejnych 66 kamer stałopozycyjnych. Nastąpi to w ciągu 12 miesięcy od zakończenia pierwszego etapu. Cały proces wraz z dostawą i  montażem sprzętu zajmie około dwóch lat.

W sumie zainstalowanych zostanie 110 kamer, 90 stałych i 20 mobilnych – będą one ustawiane na statywie, który operator zainstaluje na drogach lub w pojazdach gdzie będzie można rejestrować przekroczenia prędkości”. 

Naruszenia, które zarejestrują kamery, będą:

  • Naruszenia ograniczeń prędkości
  • Nie używanie pasów bezpieczeństwa.
  • Nie używanie kasków przez motocyklistów.
  • Korzystanie z telefonu komórkowego
  • Przejazd na czerwonym świetle
  • Naruszenie linii oczekiwania na światłach.  

Prawdziwym postrachem dla kierowców będą prawdopodobnie urządzenia mobilne – nikt nie będzie wiedział gdzie w danym momencie zostaną rozstawione. Te stacjonarne będą postrachem dla turystów.

Swoją drogą ciekawe czy parlamentarzyści wymyślą w jaki sposób doprowadzić do tego aby przyjezdni płacili swoje kary…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading