Firmom z Makarios grozi bankructwo

Zmiana organizacji ruchu na Makarios Avenue w Nikozji spowodowała znaczne utrudnienia w prowadzeniu biznesu

Firmy i mieszkańcy obszaru Lykavitos w Nikozji wyrazili „desperację” z powodu ograniczenia części górnej Makarios Avenue do ruchu jednokierunkowego, twierdząc, że zmiana niekorzystnie wpłynęła na ich źródła utrzymania i codzienne życie. W parlamencie poszkodowana grupa wezwała władze do ponownego przemyślenia i zrewidowania nowego systemu ruchu na tym obszarze.

Ministerstwo transportu stoi na stanowisku, że jednokierunkowy system wdrożony na tym odcinku alei to zobowiązanie podjęte wobec Unii Europejskiej, która sfinansowała projekt „zrównoważonej mobilności”. Dodatkowo co trzy miesiące władze cypryjskie muszą zgłaszać do UE pomiary dwutlenku węgla wykonane na tym obszarze.

Yiannis Nicolaides, pełniący obowiązki stałego sekretarza w ministerstwie transportu, stwierdził, że „przywileje, jakimi cieszą się prywatne samochody, muszą się skończyć”, gdy ruch zostanie skierowany do transportu zbiorowego.

Odcinek Makarios Avenue – od Landmark Nicosia (dawniej hotel Hilton) do sygnalizacji świetlnej na posterunku policji Lykavitos jest otwarty tylko dla ruchu jednokierunkowego.

Co więcej, pod koniec października dolny odcinek alei został otwarty jako „wspólna przestrzeń” dla pieszych i autoryzowanych pojazdów, takich jak autobusy, taksówki i samochody dostawcze, co, jak ma nadzieję gmina, doprowadzi do bardziej przyjaznego dla środowiska korzystania z drogi.

W planach jest stworzenie w stolicy obszarów bezemisyjnych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading