Firma nie odprowadza składek na ubezpieczenia społeczne – napisał nasz czytelnik

[dropcap]O[/dropcap]d naszego czytelnika Andrzeja otrzymaliśmy ciekawe pytanie. Oto jego treść:

Proszę o pomoc gdzie i u kogo mogę uzyskać informację na temat egzekucji praw pracowniczych na Cyprze. Jestem zatrudniany przez spółkę zarejestrowaną na Cyprze przez ponad 20 lat w systemie rocznych kontraktów. O ile mi wiadomo spółka nie odprowadza składek na ubezpieczenia społeczne nie informuje również pracowników o takim obowiązku. Udzielenie informacji pomoże mi jak i innym kolegom przymuszenie pracodawcy do przestrzegania prawa i norm obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

Mimo wieloletniego doświadczenia na Cyprze, my jako redakcja nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie. Postanowiliśmy skontaktować się z zaprzyjaźnioną firmą, która zajmuje się wszelkiego rodzaju poradami prawnymi. Zdaniem jej szefa sprawa jest skomplikowana. Jego zdaniem cała sytuacja wymaga dogłębnej analizy, gdyż niektóre firmy shippingowe nie musza płacić składek za pracowników, gdyż to zależy od kontraktu i rezydencji podatkowej płatnika.

Wszystkim, którzy mają tego typu problemy polecamy skontaktować się z IBC Corporate Solutions Ltd – firmą która zajmuje się tego typu sprawami. Kontakt do firmy w Limassol:

61 Anexartisias Street, Office 21, 2nd floor, 3040 Limassol
Tel: (+357) 222 58 777info@ibccs.tax
 

 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!