Festiwal wina coraz bliżej

Vrakas już stoi na miejscu – do festiwalu zostały niecałe dwa tygodnie.

Według burmistrza Limassol Nicosa Nicolaidesa, który wraz z członkami rady miejskiej uczestniczył w poniedziałkowym umieszczeniu figury „vrakas” w miejskim ogrodzie, festiwal wina wszedł w nową erę po pandemii.

Święto wina to największe, najważniejsze święto ludowe w kraju i poprzez to chcemy promować nasze wioski winiarskie, produkcję wina w naszym kraju, a także promować produkt turystyczny kraju – powiedział.


Co roku w publicznym ogrodzie Limassol, w którym odbywa się festiwal wina, wznosi się wielka figura „vrakas” – czyli mężczyzny ubranego w tradycyjne cypryjskie bryczesy.

Wiele osób pracowało miesiącami, aby zaprezentować coś imponującego mieszkańcom Limassol. Święto wina, które zapamiętają jako ulepszone, ulepszone, odnowione – powiedział burmistrz.

Łącznie podczas festiwalu co noc będzie działać pięć tawern z muzyką, wystąpią między innymi takie greckie gwiazdy jak Kostas Makedonas, Pantelis Thalassinos, Glykeria, Mario.

Burmistrz zwrócił również uwagę na objazdowy charakter tegorocznego festiwalu, ponieważ wydarzenia będą odbywać się także w sąsiednich gminach.

61. Festiwal Wina odbędzie się w dniach 17 – 25 września, a jego pełny harmonogram zostanie wkrótce ogłoszony na konferencji prasowej.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading