Festiwal Wina 2023

7 października rusza Festiwal Wina w Limassol – gmina zapowiada nowości oraz mnóstwo wina

Odnowiony i wzbogacony o nowe elementy Festiwal Wina z bogatym programem artystycznym i mnóstwem wina, obiecuje gmina Limassol, który odbędzie się w dniach 7–15 października w publicznym ogrodzie miasta.

Na konferencji prasowej w poniedziałkowe popołudnie, w obecności członków rady gminy oraz przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Wiceministra Turystyki, producentów wina i liderów społeczności, burmistrz Limassol Nikos Nicolaidis odniósł się do programu 62. Festiwal Wina, który rozpocznie się w sobotni wieczór 7 października w miejskim teatrze ogrodowym „Marios Tokas” przez Ministra Energii, Handlu i Przemysłu Giorgosa Papanastasiou.

Podczas ośmiu nocy uroczystości w pięknie udekorowanym i oświetlonym ogrodzie publicznym odbędą się spektakularne ceremonie otwarcia i zamknięcia w miejskim teatrze ogrodowym „Marios Tokas”, ulepszony program z popularnymi przedstawieniami teatralnymi i muzycznymi każdego wieczoru przez kilkudziesięciu artystów.

Pięć tawern zaoferuje „żywność w przystępnych cenach oraz na wysokim poziomie jakości i higieny”. Jak powiedział burmistrz, otwarta zostanie m.in. wystawa fotografii i komiksów o tematyce wina, odbędą się wykłady na temat produkcji wina, wydarzenia rozrywkowe i edukacyjne, będzie też plac zabaw dla dzieci.

Będzie mnóstwo win prosto z beczek, a także win butelkowych z winiarni, w przystępnych cenach, a tegoroczną innowacją jest wprowadzenie na rynek kolekcjonerskiego wina butelkowego odmiany „Marathevtiko”.

Mowa o Winie Festiwalowym, a konkretnie o około 3600 numerowanych butelek wina, które zostały wyprodukowane przy współpracy trzech lokalnych winiarni: KEO, SODAP i LOEL i będą sprzedawane za 10 euro.

Odnosząc się do drugiej innowacji tegorocznych obchodów, powiedział, że polega ona na dodaniu stoisk z „ulicznym jedzeniem”, dających odwiedzającym więcej możliwości wyżywienia.

EMEL zaoferuje bezpłatne specjalne linie autobusowe na Festiwal Wina, natomiast Wiceminister Turystyki zaoferuje bezpłatny transport autobusowy z Nikozji, Larnaki, Pafos i Agia Napy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading