Fatalny rok na cypryjskich drogach

Ostatnia, mamy nadzieję że ostatnia, ofiara śmiertelna w tym roku, to 44. letni mężczyzna. Zginął tuż po świętach.  

52 ofiary w tym roku sprawia że osiągnięto najwyższy poziom wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Comiesięczne kampanie policji niewiele dają. Nie mówimy tutaj o nieużywaniu na przykład kierunkowskazu czy przejazdu na czerwonym świetle ale o brawurowej jeździe pod wpływem alkoholu czy bez pasów.

Samowolka się wkrótce skończy. Już w lutym najprawdopodobniej wejdzie w życie nowa ustawa, która odwlekana została w nieskończoność. 

Kary za przekroczenie prędkości liczone będą po 5 euro za każdy kilometr. Polecamy zakup słuchawek bo za trzymanie telefonu przy uchu zapłacicie 300 euro. Słuchawki to kwestia kilku euro, więc warto zainwestować.
Do 3 lat więzienia i 10.000 euro grzywny za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca, do 10 lat za ucieczkę z miejsca wypadku gdzie doszło do śmierci a do tego w bonusie 300 tysiaków kary.

3 miesiące pozbawienia wolności lub 1500 euro grzywny za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

A nowością będzie konfiskata pojazdów i zakaz ich prowadzenia do czasu rozprawy sądowej.

Szef drogówki, Yiannis Georgiou, poinformował że co miesiąc mają miejsce comiesięczne kampanie promujące bezpieczna jazdę i uświadamiające jakie niebezpieczeństwo stwarzamy na przykład zamiast zająć się kierownicą, to pisząc sms’y. 

Tymczasem Cypryjska Rada Młodzieży (CYC) rozpoczęła kampanię pod hasłem #TakeCare, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

A dla naszych najmłodszych, już w niedzielę, 12 stycznia, podczas wielkiego finału WOŚP w Limassol, lekcja na temat bezpieczeństwa na drogach. Dorośli oczywiście również mile widziani.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!