Fałszywe wiadomości o śmierci 12. latka

Na początku tygodnia, media społecznościowe obiegła informacja o śmierci 12. latka na drugi dzień po szczepieniu – była fałszywa.

Policja została rozpoczęła śledztwo w tej sprawie w następstwie skargi do prokuratury złożonej przez Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne (PIS) i Cypryjskie Towarzystwo Pediatryczne (PEK).

W swoich wypowiedziach rzecznik policji Christos Andreou stwierdził, że

Od momentu złożenia skargi sprawa jest badana i zidentyfikowano kilka osób, które podobno zamieściły publikacje związane z konkretnym zagadnieniem


Za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji grozi do dwóch lat więzienia lub grzywna w wysokości 2652 euro lub obie kary łącznie.


Do chwili obecnej zatrzymano dwie osoby z Limassol – 45. i 32. latka – obie przyznały się do publikacji fałszywych informacji.

Zarówno Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne jak i Cypryjskie Towarzystwo Pediatryczne zapowiedziały, że wszelkie tego typu fałszywa informacje będą zgłaszane do prokuratury.

Prokurator Generalny Cypru zapowiedział z kolei, że użyte zostaną wszelkie dostępne środki techniczne i prawne aby osoby rozpowszechniające fałszywe informacje na temat koronawirusa i polityki związanej ze szczepieniami zostały postawione przed sądem.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading