Facebook głównym źródłem informacji

Z przeprowadzonych badań wynika, że głównym źródłem informacji dla Cypryjczyków są media społecznościowe

Jak wynika z ostatnich ustaleń specjalnego badania Eurobarometr, Cypryjczycy wykorzystują media społecznościowe jako główne źródło informacji.

Najpopularniejszym źródłem informacji na Cyprze były media społecznościowe (70 %), następnie telewizja (62 %), serwisy i platformy informacyjne (52 %) oraz radio (30 %), przy czym media drukowane to zaledwie 10 proc.

W całej UE dostęp do wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych wzrósł o 11 punktów procentowych w porównaniu z ostatnim badaniem mediów przeprowadzonym w kwietniu i maju 2022 r.

Telewizja pozostaje dominującym źródłem informacji dla obywateli UE – korzysta z niej 71% respondentów, a za nią plasują się portale i platformy informacyjne (42%). Platformy radiowe i media społecznościowe zajmują trzecią pozycję z 37%, podczas gdy media drukowane pozostają w tyle z 21%.

Ipsos European Public Affairs przeprowadziło w imieniu Parlamentu Europejskiego badanie obejmujące wywiady online na próbie 25 956 osób w całej UE, w tym 510 na Cyprze. 

Respondentów zapytano o rodzaje wiadomości, które śledzili w ciągu ostatnich siedmiu dni, przy czym większość w UE wybrała wiadomości lokalne (50 procent), politykę krajową (47 procent), kwestie europejskie i międzynarodowe (45 procent), sport (36 proc.) oraz przestępstwa i wypadki (31 proc.).

Na Cyprze w ciągu ostatnich siedmiu dni najczęściej obserwowanymi kategoriami były wiadomości lokalne (67 procent), kwestie europejskie i międzynarodowe (55 procent) oraz przestępczość i wypadki (39 procent), a następnie sport (37 procent) i polityka narodowa (35 proc.).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading