Ewakuacja z powodu powodzi

Wczorajsze deszcze dosłownie spowodowały powodzie w dystrykcie Famagusta – ewakuowano część mieszkańców

W regionie Famagusta w wyniku wczorajszych ulewnych deszczu i gradu doszło do łącznie 47 interwencji straży pożarnej – powiedział  rzecznik straży pożarnej Andreas Kettis

W rozmowie z nadawcą państwowym CyBC Kettis powiedział, że od poniedziałku w ciągu 24 godzin odebrano 56 wezwań, a powódź dotknęła głównie społeczności Xylofagou, Liopetri i Frenaros.

Kettis stwierdził, że ​​osoby starsze musiały zostać ewakuowane z czterech domów, ponieważ znajdowały się w bezpośrednim niebezpieczeństwie, i choć nie odnotowano żadnych poważnych szkód, najcięższe wydarzenia wystąpiły w Xylophagou.

Mieszkańcy Liopetri również doświadczyli rozległych powodzi i częściowej utraty prądu – służby zostały wezwane do wypompowania wody z co najmniej dziewięciu budynków i udrożnienia kanalizacji.

Kettis powiedział, że straż pożarna pracowała przez całą noc aż do około 3:30 w nocy. Wczesnym rankiem otrzymano więcej telefonów od mieszkańców, którzy przybyli w celu ustalenia szkód powodziowych i zalania w miejscach pracy.

Kettis zauważył, że cztery zastępy straży pożarnej z Famagusty zostały wzmocnione trzema innymi załogami z dystryktu Larnaka, jednym z obrony cywilnej oraz dwoma z grupy Support Cy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!