Europoseł PiS spotyka się z Tatarem

Przedstawiciel PiS spotkał się z Tatarem w jego rezydencji i twierdzi, że wie o niedotrzymanych północy obietnicach

Polski poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba spotkał się w środę z przywódcą Turków cypryjskich Ersinem Tatarem w oficjalnej rezydencji Tatara w północnej Nikozji. W spotkaniu wziął także udział zastępca UBP Oğuzhan Hasipoğlu

Po spotkaniu z Tatarem spotkał się także z „marszałkiem parlamentu” północy Zorlu Tore.

W przemówieniu po spotkaniu Poręba podziękował Tore’owi za poinformowanie go o problemie cypryjskim i stwierdził, że to, co mu powiedziano, jest „zgodne z moimi ogólnymi poglądami i przemyśleniami ”.

Dodał, że będąc posłem do Parlamentu Europejskiego przez 15 lat, widział, że „nie dotrzymano obietnic [danych Turkom cypryjskim] i zmarnowano wiele okazji”.

Poręba jest członkiem polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która jest częścią europejskiej grupy partyjnej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) – tej samej co Elam.

22 kwietnia Tomasz Poręba opublikował w mediach społecznościowych, że nie będzie już więcej kandydował do parlamentu europejskiegi i wycofuje się z polityki.

Tomasz Poręba w 2003 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 2009 roku zasiada nieprzerwanie w Parlamencie Europejskim.
Wielokrotnie był szefem sztabu wyborczego partii – w 2011 roku na czas wyborów parlamentarnych, w 2018 roku podczas wyborów samorządowych i w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.
Stanął także na czele sztabu wyborczego PiS przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku, ale zrezygnował z tej funkcji w czerwcu zeszłego roku. 

W ubiegłym roku magazyn śledczy frontstory, OKO.press i centrum śledcze Oštro opisały we wspólnym tekście biznes Poręby, jaki rozkręcił z żoną na chorwackiej wyspie Korčula.
Zdaniem dziennikarzy przeprowadza na rynku nieruchomości milionowe transakcje i pożyczki, o których nie wiedzą wyborcy.

Inny polski poseł do Parlamentu Europejskiego, który także startował z list Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki wziął udział w ogólnoeuropejskiej konferencji ECR zorganizowanej przez Elama w marcu w Nikozji .

Lider Elamu Christos Christou powiedział wówczas Cyprus Mail , że obecność na tym wydarzeniu znanych osobistości ECR pokazała, że ​​jego partia ma „sojuszników w Europie”, choć środowe spotkanie może podać w wątpliwość to twierdzenie.

UBP, największa partia na północy (należał do niej Ersin Tatar do czasu wyboru go na przywódcę Turków cypryjskich w 2020 r.) była członkiem ECR do 2022 r.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading