fbpx

EuroCovidPass od dziś jest obowiązkowy

Ministerstwo Transportu, Komunikacji i Robót przypomina pasażerom, którzy zamierzają podróżować na Cypr, że w dniu dzisiejszym kończy się przejściowy okres stosowania Europejskiego Certyfikatu Cyfrowego. 

W związku z tym, od 13 sierpnia 2021 r., wszyscy pasażerowie zamierzający podróżować na Cypr przedstawiając zaświadczenie o szczepieniu COVID-19 lub zaświadczenie o odzyskaniu COVID-19, wydane przez właściwe organy państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii muszą przedstawić go w formie cyfrowej (EUDCC – EU Digital Certificate). 


Podróżnym z Polski przypominamy, że nasz kraj zgodnie z klasyfikacją Cypru znajduje się w kategorii zielonej i nie ma obowiązku okazywania przy przekraczaniu granicy EUDCC.


W celu uzyskania certyfikatów cyfrowych wydawanych przez Republikę Cypryjską zainteresowane osoby powinny odwiedzić stronę internetową  www.eudcc.gov.cy

Przypominamy także, że wszystkie osoby przylatujące na Cypr są zobowiązane do uzyskania CyprusFlightPass (https://cyprusflightpass.gov.cy/)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!