fbpx

Erik rusza na kolejne zawody

Erik trenuje ostro – już za miesiąc kolejne zawody.

Tym razem Erik weźmie udział w zawodach na Słowacji. Zawody GPC WORLD CHAMPIONSHIP 2022 odbędą się w dniach 17 – 23 października 2022 roku w Trnavie.

Eryk przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął w 2013 roku, kiedy to wystąpił w zawodach “Strong Man” zorganizowanych w Brytyjskiej Bazie Akrotiri, zajmując wówczas trzecie miejsce. Dzięki wspaniałym warunkom fizycznym, treningom i determinacji rozwijał się w imponująco szybkim tempie.

W maju 2018 roku, stanął na najwyższym podium, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Cypru w zawodach “Power Lifting”, gdzie wycisnął sztangą 205kg. Rok później powtórzył swój sukces, co umożliwiło mu udział w Mistrzostwach Europy Federacji WPA w Pabianicach. Eryk ponownie zajął pierwsze miejsce, tym razem w kategorii Push & Pull oraz trzecie w Bench Press.

W 2020 w Siedlcach na Mistrzostwach Europy federacji XPC zajął pierwsze miejsce w kategorii Bench Press wyciskając 207,5kg oraz w 270 kg w Martwym Ciągu. W ubiegłym roku wrócił ze srebrnym medalem z Mistrzostw Europy, które odbyły się w Republice Czeskiej.


Irek weźmie udział w dwóch konkurencjach – Bench Press oraz Dethlift. Jest zgłoszony w kategorii Master 2 czyli w kategorii wiekowej 45-50 lat w wadze do 140kg.

W zawodach wezmą udział zawodnicy z 32 krajów świata – nie mogło więc zabraknąć naszego Erika, Polaka z Cypru.

Trzymamy kciuki za kolejne medale.

Postępy Eryka można śledzić na portalu Facebook, na jego profilu: @eric.poland.5 – osobiście będziecie mogli się z nim spotkać już za trzy tygodnie podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez PCC 16 października w Limassol.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!