fbpx

Erdoğan: obiecaliście nam członkostwo w UE

Podczas niedzielnej telekonferencji z członkami swojej partii, prezydent Turcji zażądało od Unii Europejskiej wywiązania się z obietnicy pełnego członkostwa Turcji.

Dotrzymajcie obietnic danych naszemu krajowi, od pełnego członkostwa po kwestię uchodźców. Zawiążmy bliższą i bardziej efektywną współpracę

Przypomnijmy, że w 2016 r. Unia Europejska i Turcja zawarły umowę na mocy której Ankara ograniczyła wjazdy migrantów do Europy w zamian za pomoc finansową i zniesienie wiz.

W chwili obecnej ani Cypr ani Grecja nie pozwoli na to, aby Turcja stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Problemem jest nie tylko kwestia Cypru Północnego, ale także wydobycia gazu na terenach do których prawo oprócz Cypru rości sobie także Grecja a ostatnio bezprecedensowe otwarcie Varoshy.

Do czasu rozwiązania problemu Cypru Północnego, Erdoğan może jedynie marzyć o wstąpieniu Turcji do Unii Europejskiej. Z całą pewnością rozmowom zjednoczeniowym nie sprzyja obecny przywódca północy, który chce utworzenia dwóch oddzielnych państw na co nie zgadza się Republika Cypryjska.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!